E-ticarette Başarı İçin En Önemli 5 Faktör

Başarılı bir e-ticaret stratejisi geliştirmek kolay olmasa da, üreticilerin ve perakendecilerin çevrimiçi satışları iyileştirmek için benimsemeleri gereken yollar var.

Başarılı bir e-ticaret için 5 önemli faktörü sizin için derledik.

Müşteri beklentilerinin ötesine geçin.

Bir müşteri online alışverişi denemekte isteksiz olduğunda, e-ticaret sitelerinin alışveriş yapanlara beklenenden daha iyi bir deneyim sunması önemlidir. Siparişler zamanında teslim edilmelidir. Ancak aksi durumlar tabi ki olabilir. Böyle durumlarda kötü deneyimi en aza indirmek için müşterilerinizi bilgilendirmelisiniz. Alışveriş yapan müşterilerinizin geri gelmesini sağlamanın bir yolu, hasarlı veya müşterilerinizi hayal kırıklığına uğratan ürünlere karşı kalite iade ve değişim programları sunmaktır.

Pazarı inceleyin.

Herkese uyan tek bir strateji kullanamazsınız, çünkü her pazar yeri farklı stratejiler barındırır. Yerel pazarda başarılı olmak için demografik bilgileri, işletme maliyetlerini, tüketici tercihlerini ve rakiplerin tekliflerini incelemelisiniz. Doğru araştırmaları yaparak yaklaşım hedeflediğiniz her pazara yerine doğru stratejiyi uyarlayabilirsiniz.

Sadece genişlemeyin, uzmanlaşın.

Tüm alışveriş kategorilerine hizmet vermeyi amaçlayan “tam hizmet” yaklaşımı sunmak sizi dezavantajlı duruma düşürebilir. Online mağazalar çok sayıda ürün satmaya çalışır. Bunun yerine Pazar yerini tanıdığınız uzman alanlarda ürün satışı yapmalısınız. Uzmanlık katmadan eklediğiniz her kategori, yanlış stratejilerin doğmasına sebep olacak ve müşterilerinizin siteniz ile olan bağının kopmasına sebep olacaktır.

Dağıtım noktasında farklı yaklaşımlarla denemeler gerçekleştirin.

Alışveriş yapanlara sunduğunuz kaliteyi korurken, sepet içeriklerini arttırmalarını sağlayacak formatlar ve yeni özellikler kullanın. Eve teslim ya da kapıda ödeme gibi sunacağınız seçenekler size ekstra maliyetler çıkaracaktır. Bu konuda bir uzman işe alarak yeni bir dağıtım yaklaşımı gerçekleştirin.

Basit tutun.

Web siteniz ve uygulama tasarımınız basit ve gezinmesi kolay olmalıdır. Sade ve basit bir arayüze sahip olduğunuzu deneyimlemek için online mağazanızı müşterilerin gözünden deneyimleyin. Müşterileriniz sayfalar arası gezinmede zorlanırsa büyük ihtimalle çıkış yapacak ve satın alma işlemini iptal edecektir.

Müşteri gözünde en önemli kısım ödeme deneyimidir. En iyi deneyimi sunmanız için ödeme süreci sorunsuz ve güvenli olmalıdır. Eğer karmaşık bir ödeme sayfasına sahipseniz ya da ödeme sayfalarının yüklenmesi çok uzun sürerse Müşterinizi kaybetmek zorunda kalabilirsiniz. Hem müşteri edinme maliyetlerini düşürmek hem de müşterilerinize sade ve kolay bir ödeme hizmeti sağlamak için en iyi alternatif TPayment’dır.

TPayment’ın sunduğu düşük komisyonlar ile yüksek kazançlar elde ederken, müşterilerinize sunduğunuz kaliteli hizmet sayesinde satışlarınızı %25 arttırabilirsiniz. Kayıt olmak ve size sunduğumuz avantajlı fırsatları deneyimlemek için tpayment.org/app/register adresini hemen ziyaret edin!